The Pub Pornainen

Tervetuloa  aan!

     Kalenteri
Heinäkuu 2018
  1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Tänään ei ole tapahtumia.

Kalenteri

     Sisään
Käyttäjätunnus

Salasana

Luo käyttäjätunnus.

     Linjalla
Porstuassa on nyt
106 kirjautumatta
0 kirjautuneena

Et ole kirjautunut!
Kirjaudu sisään, voit kirjoittaa ja viestiä.

     Toimijauutisia
· Kaikki toimijat
· Alku
· Astan luontoblogi
· Brelo
· Demarit
· Eläkeliitto
· Eläkkeensaajat
· EPV
· Erityiset
· Erätulet
· Gijomonkai
· Halkian MuFa
· Halkian NuoretKotkat
· Halkian Ty
· Heavy Team
· Itä-Uudenmaan Kylät
· Kajo
· Kalastusseura
· Kansalaisopisto
· Karjalaseura
· Keskusta
· Kirjasto
· Kirkkis
· Koti ja koulu
· Kotojärvi Golf
· Koulut
· Kunta
· Kuuma
· Lahankosken ymp yhd
· Lastu
· Laukkoskelaiset
· Laukkosken Ns
· Laukkosken Ty
· Light Iron
· Limonaatia
· Lions Club
· Martat
· MLL yhdistys
· MOPO
· Musiikkiopisto
· Mustijoki
· Muut
· Niinirannantie
· Nuorisoseurat
· Palttinavintti
· Part
· POKS
· PONU
· Porha
· Pornainen
· Pornainen seura
· Pornaisten Ns
· Porneesi
· Porstua
· PPNS
· Riikkari
· Seurakunta
· SILMU
· Solmu
· Sotaveteraanit
· SPR osasto
· Taimi
· Tiekunnat
· Toimintaryhmä
· Turha Toivo
· Useita
· Vaalit
· Vapaa-aikatoimi
· Vapaaehtoistiimi
· Vesiosuuskunnat
· Vilpas
· VPK
· Waltari
· Yrittäjät

     Valinnat
· Koti
· 10 uusinta
· Albumit 04-07
· Arkisto
· Bannerit
· Haku
· Kerro kaverille
· Keskustelu
· Kyselyt
· Linkit
· Lisää kirjoitus
· Oma Porstua/Poistu
· Palaute
· Sivut
· Tilastot
· Top 10
· Uutisryhmät
· Viestit
· Yhteisöt

 Koulut: Koulujen YU-kisat, tulokset

TuloksiaPornaisten koulujenväliset YU-kisat 24.9

Tulokset:


Tytöt 1-lk 60m: 1) Milena Myrtenblad LA 11.8 2) Emmi Tuomala PA 12.4 3) Ronja Koskinen ja Jenni Sipilä KK 12.5. 5) Mariela Seikkula KK 12.6 6) Netta Hyttinen ja Tuuli Tuominen HA 12.7 8) Ellen Rautakoski LA 13.1 9) Annika Yliniemi LA 13.5

Tytöt 2-lk 60m: 1) Elina Kujala PA 10.6. 2) Milka Koskipirtti KK 10.9 3) Anni Salama KK 11.0 4) Milja Westerberg KK 11.6 5) Lotta Vähäkangas LA 11.7 6) Jasmin Ekonoja PA 12.1 7) Tuija Heinonen PA 12.3 8) Rosa Flink LA 12.6 9) Aada Hietamies LA 13.3

Tytöt 3-lk 60m: 1) Taru Haikarainen KK 10.6 2) Melina Rissanen KK 10.7 3) Milla Sarin KK, Noora Kailanko PA ja Tea Heinonen 11.6 6) Oona Glans JO 11.9 7) Jenny Hakulinen PA 12.2 8) Selina Rautakoski JO 12.5 9) Milla Kyllönen JO 12.9

Tytöt 4-lk 60m: 1) Aino Kyllönen KK 10.5 2) Oona Nuutinen PA 10.8 3) Janna Rannikko KK 11.0 4) Julia Ruskeepää JO, Katariina Saikanmäki KK ja Tia-Maria Leppälä PA 11.1 7) Nea Raassina PA 11.4 8) Salla Aaltonen JO 12.0

Tytöt 5-lk 60m: 1) Iiris Tervo KK 10.0 2) Raisa Marjakangas KK 10.3 3) Anni Kinnunen JO ja Sandra Vaalio PA 10.5 5) Jasmin Yrtti JO 10.7 6) Henni Sarin KK 10.8 7) Erika Villanen JO 10.9 8) Anni-Lotta Simpanen PA 10.9

Tytöt 6-lk 60m: 1) Viola Rautakoski JO 9.4 2) Tiina Oksanen PA 9.8 3) Hannamari Liu KK 10.0 4) Maija Salama KK 10.2 5) Matleena Kohonen JO 10.3 6) Emilia Pietarinen KK 10.5 7) Greta Patronen JO 10.6 8) Ellinoora Hyttinen PA 10.8

Pojat 3-lk 60m: 1) Joni Hava KK 10.4 2) Aku Pitkänen KK ja Lauri Palmen JO 10.5 4) Toni Tuomi PA 10.6 5) Eerik Savolainen PA 11.5 6) Mikael Pietarinen KK 11.9 7) Niko Kirjonen JO 12.3

Pojat 4-lk 60m: 1) Mika Oksanen PA 9.9 2) Konsta Hakala JO 10.1 3) Jere Parkkonen PA 10.3 4) Jesse Laine KK 10.7 5) Elias Nurmela KK ja Janne Kinnunen PA 11.0 7) Tuukka Tuominen JO 11.1

Pojat 5-lk 60m: 1) Jerry Rissanen KK 9.7 2) Eetu Salovaara JO 9.8 3) Miko Raassina PA 9.9 4) Jami Tuomaila PA 10.0 5) Mitro Rissanen KK 10.1 6) Joona Salonen KK 10.2 7) Klaus Hämäläinen JO 10.4 8) Tuukka Sahala JO 10.6 9) Riku Tuomi PA 10.7

Pojat 6-lk 60m: 1) Paulus Hartikainen PA 9.7 2) Toni Pietarinen KK 9.8 3) Antti Hietamies JO ja Konsta Nurmela KK 9.9 5) Topi Saarinen PA 10.1 6) Joni Salminen KK 10.4 7) Miko Kerttula PA 10.6 8) Mikko Viitala JO 10.7 9) Miika Tuominen JO 10.8

Pojat 2-lk 60m: 1) Aleksi Ruskeepää LA 11.0 2) Tuomas Timonen KK ja Miika Rinne KK 11.1 4) Niilas Nurmela KK 11.3 5) Roope Kilpeläinen PA 11.4 6) Ozioma Okany LA 11.6 7) Nuutti Kerttula LA 11.9 8) Tuomas Hämäläinen ja Matias Putus PA 12.2

Pojat 1-lk 60m: Juho Kaasinen KK 11.5 2) Nikolas Niemikorpi LA 12.1 3) Rikard Seppänen KK 12.2 4) Roni Kähärä PA 12.3 5) Leevi Kauppinen HA 12.6 6) Mikael Nummila HA 12.9 7) Johannes Vääräkangas LA 13.1 8) Turo Tervo LA 13.2 9) Henry Kortetjärvi KK 13.6

Pojat 3-lk 300m: 1) Aleksi Oksanen KK 1.00,8 2) Roni Kilpeläinen PA 1.01,1 3) Aku Pitkänen KK 1.01,2 4) Marko Soininen KK 1.02,2 5) Lauri Palmén JO 1.03,0 6) Tuukka Hartikainen PA 1.08,2 7) Jeremias Niemikorpi JO 1.09,9 8) Niko Kirjonen JO 1.10,7 9) Topi Hämäläinen PA 1.12,0

Pojat 4-lk 300m: 1) Janne Hanttunen PA 55.2 2) Jere Parkkonen PA 55.3 3) Konsta Hakala JO 56.1 4) Jesse Laine KK 1.01,7 5) Tino Palmasto KK 1.02,1 6) Tuukka Tuominen JO 1.02,3 7) Henri Olander KK 1.03,2

Tytöt 3-lk 300m: 1) Ronja Haikarainen KK 1.01,8 2) Melina Rissanen KK 1.02,5 3) Jessika Ruotsalainen KK 1.03,5 4) Oona Glans JO 1.06,7 5) Selina Rautakoski JO 1.10,7

Tytöt 4-lk 300m: 1) Janika Kumpulainen KK 1.05,8 2) Sanni Järvinen KK 1.07,3 3) Salla Aaltonen JO 1.08,6 4) Nea Raassina PA 1.10,1

Pojat 5-lk 600m: 1) Saku Harju KK 2.09,0 2) Jami Tuomaila PA 2.13,4 3) Mitro Rissanen KK 2.15,4 4) Tuomas Flink JO 2.16,8 5) Eetu Salovaara JO 2.19,5 6) Kasperi Hakala JO 2.21,4 7) Joonas Saharinen KK 2.29,4

Pojat 6-lk 600m: 1) Antti Hietamies JO 2.07,6 2) Valtteri Seppänen KK 2.11,0 3) Robin Boy PA 2.16,8 4) Konsta Nurmela KK 2.17,0 5) Miro Tukiainen PA 2.22,3 6) Lari Vähäkangas JO 2.23,5 7) Mikko Viitala JO 2.24,5 8) Alpo Sipinen PA 2.28,5

Tytöt 5-lk 600m: 1) Venla Jokivuori PA 2.18,4 2) Sara-Lotta Hartikainen PA 2.21,5 3) Anni Kinnunen JO 2.30,3 4) Jasmin Yrtti JO 2.38,9

Tytöt 6-lk 600m: 1) Viola Rautakoski JO 2.06,7 2) Linda Hämäläinen KK 2.07,3 3) Kelly Neuwerth KK 2.12,9 4) Matleena Kohonen 2.19,9 5) Greta Patronen JO 2.32,3 6) Jonna Luukkonen PA 2.34,5

Tytöt 1-lk pituus: 1) Elina Kujala PA 2.95 2) Milja Westerberg KK 2.47 3) Anni Salama KK 2.32 4) Ellen Sortava KK 2.27 5) Vilma Junnilainen PA 2.20 6) Jasmin Ekonoja PA 2.13 7) Kia Martikainen LA 2.01 8) Rosa Flink LA 2.00 9) Henna Korhonen LA 1.92

Tytöt 2-lk pituus: 1) Iina Savolainen PA 2.17 2) Ellen Rautakoski LA 2.10 3) Netta Hyttinen HA 2.00 4) Annika Yliniemi LA 1.97 5) Jenni Sipilä KK 1.94 6) Ronja Ritokoski PA 1.91 7) Rosa Ollikainen KK 1.90 8) Josefina Toivola KK 1.90 9) Katariina Leivo LA 1.74

Tytöt 3-lk pituus: 1) Taru Haikarainen KK 2.97 2) Julianna Sotala KK 2.83 3) Kia Mattila JO 2.44 4) Roosa Hietamies JO 2.42 5) Tea Heinonen PA 2.36 6) Veera Teikari PA 2.11 7) Jenny Hakulinen PA 2.09 8) Roosa Kanerva JO 1.63 9) Milja Mustonen KK 1.49

Tytöt 4-lk pituus: 1) Sonja Vääräkangas JO 2.89 2) Oona Nuutinen PA 2.74 3) Aino Skogman KK 2.58 4) Iida Nieminen PA 2.50 5) Julia Ruskeepää JO 2.42 6) Ringa Mahosenaho KK 2.33 7) Noora Tiilikainen KK 2.27 8) Milla Partonen JO 1.96

Tytöt 5-lk pituus: 1) Sandra Vaalio PA 3.08 2) Aino Hänninen KK 3.02 3) Jasmin Yrtti JO 2.56 4) Sara Mustonen KK 2.43 5) Anni-Lotta Simpanen PA 2.38 6) Sofia Pietarinen JO 2.34 7) Julia Pietarinen JO 2.25 8) Anna Saavalainen KK 1.93

Tytöt 6-lk pituus: 1) Viola Rautakoski JO 3.33 2) Tiina Oksanen PA 3.32 3) Hanna-Mari Liu KK 3.30 4) Greta Patronen JO 3.19 5) Matleena Kohonen JO 3.18 6) Linda Hämäläinen KK 3.09 7) Roosa Ruotsalainen KK 3.02

Pojat 1-lk pituus: 1) Nikolas Niemikorpi LA 2.38 2) Roni Kähärä PA 2.23 3) Juuso Hava KK 2.15 4) Rikard Seppänen KK 2.08 5) Veikka Paananen LA 2.06 6) Henry Kortetjärvi KK 2.05 7) Leevi Kauppinen PA 2.04 8) Turo Tervo LA 1.98

Pojat 2-lk pituus: 1) Tuomas Timonen KK 2.69 2) Herkko Kuosa PA 2.57 3) Niilas Nurmela KK 2.43 4) Ozioma Okany LA 2.40 5) Matias Putus PA 2.34 6) Antti Viitala LA 2.30 7) Juho Juola KK 2.17 8) Nuutti Kerttula LA 1.90 9) Rasmus Hartikainen PA 0.80

Pojat 3-lk pituus: 1) Topias Immonen KK 3.08 2) Lauri Palmén JO 2.91 3) Toni Tuomi PA 2.90 4) Roni Kilpeläinen PA 2.87 5) Aleksi Oksanen KK 2.86 6) Eerik Savolainen PA 2.71 7) Santeri Kurvinen KK 2.58 8) Jeremias Niemikorpi JO 2.50 9) Elmeri Hakola JO 2.18

Pojat 4-lk pituus: 1) Konsta Hakala JO 3.29 2) Janne Hanttunen PA 3.23 3) Mika Oksanen PA 3.10 4) Jere Tähtinen JO 2.79 5) Akseli Veijalainen KK 2.74 6) Henry Flink JO 2.59 7) Kasper Siren KK 2.58 8) Elias Nurmela KK 2.44 9) Atte Kuosa PA 2.39

Pojat 5-lk pituus: 1) Toni Pietarinen KK 3.49 2) Miro Tukiainen PA 3.22 3) Konsta Nurmela KK 3.20 4) Miko Kerttula PA 2.94 5) Jere Kalliokanerva JO 2.94 6) Valtteri Seppänen KK 2.92 7) Lari Vähäkangas JO 2.84 8) Mikko Viitala JO 2.80 9) Anton Virkki PA 2.75

Pojat 6-lk pituus: 1) Jerry Rissanen KK 3.56 2) Miko Raassina PA 3.18 3) Eetu Salovaara JO 3.16 4) Joona Salonen KK 3.11 5) Matti Putkonen KK 2.86 6) Tuomas Flink JO 2.77 7) Riku Tuomi PA 2.66 8) Tuukka Sahala JO 2.63 9) Niko Teikari PA 2.38

Pojat 5-lk kuula: 1) Kasperi Hakala JO 7.57 2) Topi Paussonen PA 6.80 3) Juuso Valkonen PA 6.45 4) Joona Nummelin KK 5.90 5) Tony Kuitunen KK 5.74 6) Anton Stenroos KK 4.93

Pojat 6-lk kuula: 1) Juha Lähteenmäki PA 8.15 2) Iiro Lappalainen KK 7.72 3) Valtteri Seppänen KK 7.69 4) Markus Vilenius KK 7.32 5) Ossi Eskola PA 6.56 6) Anton Virkki PA 6.53

Tytöt 5-lk kuula: 1) Venla Jokivuori PA 5.70 2) Tia Luodemäki PA 5.24 3) Anna Saavalainen KK 5.21 4) Emmi Pursiainen PA 5.14 5) Linda Okany JO 4.90 6) Sofia Pietarinen JO 4.54 7) Juulia Haansuu 4.21 8) Elisa Vaalasmaa KK 4.13

Tytöt 6-lk kuula: 1) Kelly Neuwerth KK 6.84 2) Emilia Seikkula KK 6.44 3) Riikka Jokinen PA 5.63 4) Saara Haapsaari JO 5.63 5) Julia Poikolainen JO 5.52 6) Oona Markkanen PA 5.51 7) Cami Kapp KK 5.46 8) Jonna Luukkonen PA 5.39 9) Ella Kauno JO 4.09

Pojat 1-lk pallonheitto: 1) Juuso Hava KK 23.63 2) Jussi Haapsaari LA 22.24 3) Juho Kaasinen KK 19.20 4) Veikka Paananen LA 16.61 5) Patrick Borén PA 14.78 6) Robin Sironen PA 13.86 7) Jiri Pitkänen KK 13.82 8) Venni Nyrhivaara PA 13.10 9) Alex Tervo La 10.00

Pojat 2-lk pallonheitto: 1) Herkko Kuosa PA 31.24 2) Roope Kilpeläinen PA 30.04 3) Jeremias Hakala LA 27.51 4) Nuutti Sahala LA 26.96 5) Oskar Tiri KK 24.54 6) Tuomas Hämäläinen PA 23.90 7) Tommi Hirvonen KK 22.05 8) Waltteri Silvennoinen KK 21.15 9) Aleksi Ruskeepää LA 17.49

Pojat 3-lk turbokeihäs: 1) Topias Immonen KK 19.66 2) Eemil Savolainen KK 17.98 3) Tuukka Hartikainen PA 17.33 4) Niklas Hämäläinen JO 15.22 5) Joni Hava KK 13.48 6) Elmeri Hakola JO 11.62 7) David Sironen PA 11.06 8) Niko Kirjonen JO 8.94

Pojat 4-lk turbokeihäs: 1) Vili Vähäkangas JO 17.36 2) Kaarle Paananen JO 16.96 3) Emil Mainio KK 15.63 4) Janne Kinnunen PA 15.24 5) Miiko Tukiainen PA 13.04 6) Tino Palmasto KK 11.89

Pojat 5-lk turbokeihäs: 1) Otto Peisa KK 22.50 2) Niko Teikari PA 22.40 3) Kasperi Hakala JO 20.89 4) Klaus Hämäläinen JO 20.03 5) Atte Lehto JO 15.09 6) Juuso Valkonen PA 14.75 7) Topi Paussonen PA 13.95 8) Markus Lukkarinen KK 13.68

Pojat 6-lk turbokeihäs: 1) Lari Vähäkangas JO 24.71 2) Topi Saarinen PA 24.11 3) Robin Boy PA 24.09 4) Aleksi Liljemark KK 19.56 5) Paulus Hartikainen PA 19.06 6) Antti Hietamies JO 18.90 7) Jere Kalliokanerva JO 17.09

Tytöt 1-lk pallonheitto: 1) Julia Mäkelä KK 13.13 2) Milena Myrtenblad LA 13.00 3) Emmi Tuomala PA 12.07 4) Ronja Ritokoski PA 11.39 5) Mariana Majuri KK 11.10 6) Mariela Seikkula KK 10.11 7) Jenna Franti LA 10.03 8) Iina Savolainen 9.25 9) Tinja Mattila LA 4.53

Tytöt 2-lk pallonheitto: 1) Aada Hietamies LA 18.24 2) Tuija Heinonen HA 13.00 3) Janika Juuvinmaa PA 11.63 4) Jenna Salmela PA 11.15 5) Henrietta Huuhtanen KK 9.96 6) Verna Metsäranta KK 9.38 7) Lydia Savolainen KK 8.74 8) Henna Korhonen LA 8.31

Tytöt 3-lk turbokeihäs: 1) Ronja Haikarainen KK 10.45 2) Noora Kailanko PA 9.75 3) Krista Päivärinne KK 9.59 4) Veera Teikari PA 8.25 5) Kia Mattila JO 7.12 6) Roosa Hietamies JO 7.05 7) Milja Mustonen KK 6.21 8) Ida Kemppainen JO 5.92 9) Elina Hyyppä PA 5.53

Tytöt 4-lk turbokeihäs: 1) Riina Saarinen PA 11.43 2) Sonja Vääräkangas JO 10.66 3) Noora Rinne JO 10.20 4) Siiri Haapsaari JO 9.99 5) Ringa Mahosenaho KK 8.76 6) Johanna Juuvinmaa 5.73 7) Essi Antola KK 8.52 8) Sanni Järvinen KK 7.67

Tytöt 5-lk turbokeihäs: 1) Julia Pietarinen JO 13.46 2) Linda Okany JO 12.85 3) Tia Luodemäki PA 12.53 4) Sara-Lotta Hartikainen PA 9.17

Tytöt 6-lk turbokeihäs: 1) Riikka Jokinen PA 14.06 2) Julia Poikolainen JO 13.92 3) Oona Markkanen PA 13.30 4) Saara Haapsaari JO 12.16 5) Ellinoora Hyttinen PA 11.46 6) Emilia Pietarinen KK 9.18

Sukkulaviesti: 1) Halkia-Parkkoja 1.40,2 (Emmi Tuomala, Patrick Borén, Elina Kujala, Herkko Kuosa, Tea Heinonen, Toni Tuomi, Oona Nuutinen, Mika Oksanen, Sandra Vaalio, Miko Raassina, Tiina Oksanen, Paulus Hartikainen) 2) Laukkoski-Jokimäki 1.41,7 (Milena Myrtenblad, Nikolas Niemikorpi, Lotta Vähäkangas, Aleksi Ruskeepää, Selina Rautakoski, Lauri Palmén, Julia Ruskeepää, Konsta Hakala, Jasmin Yrtti, Eetu Salovaara, Viola Rautakoski, Antti Hietamies) 3) Kirveskoski 1.42,0 (Julia Mäkelä, Oskari Kajava, Anni Salama, Tuomas Timonen, Melina Rissanen, Topias Immonen, Essi Antola, Tino Palmasto, Iiris Tervo, Jerry Rissanen, Hannamari Liu, Toni Pietarinen)



LA= Laukkosken koulu, JO= Jokimäen koulu, KK = Kirveskosken koulu, HA= Halkian koulu, PA = Parkkojan koulu



Terveisin

Tomi Nevanperä



 
     Linkkejä
· Enemmän aiheesta Tuloksia
· Uutiset postmaster


Luetuin kirjoitus uutisryhmästä Tuloksia:
Halkian hölkkä tulokset


     Kirjoituksen arviointi
Keskiarvo: 4
Vastaukset: 4


Kiitos, että vaivaudut arvioimaan tämän kirjoituksen:

Loistava
Erittäin hyvä
Hyvä
Keskiverto
Huono


     Ominaisuudet

 Kevyempi versio tulostusta varten Kevyempi versio tulostusta varten


Läheisiä uutisryhmiä

LiikunnatTuloksia





Toteutus 2003-2018 POKS ry / Pertti Runolinna


All logos and trademarks in this site are property of their respective owner.
The comments are property of their posters, all the rest © 2002-2005 by me.

You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Sivun generointi: 0.42 Sekunttia